10.0.0.1

10.0.0.1 jest adresem IP klasy A używanym przez fabryki routerów jako adres bramy domyślnej dla ich routerów. Ten adres IP może być użyty do skonfigurowania własnej sieci, ale musi być unikalny we własnej sieci LAN.

10.0.0.1

Jak połączyć się z routerem używając 10.0.0.1?

  1. Otwórz przeglądarkę i wpisz http://10.0.0.1 w pasku adresu URL, a następnie naciśnij przycisk „Enter”.
  2. Na ekranie pojawi się konsola zarządzania. Wpisz tutaj swoją nazwę użytkownika i hasło. Jeśli nie wiesz, gdzie znaleźć tę informację, jest ona zazwyczaj umieszczona z tyłu routera. Jeśli nadal masz problemy ze znalezieniem hasła, odwiedź naszą listę domyślnych haseł do routera .
  3. Wybierz na wyświetlaczu menu sekcję „Sieć”.
  4. Do skonfigurowania sieci można wykorzystać Dial-up / DSL lub inne metody. Podaj nazwę użytkownika i hasło, które otrzymałeś od dostawcy sieci.
  5. Google udostępnia DNS 8.8.8.8 i 8.8.4.4 .

Nie można się połączyć z 10.0.0.1

Ten adres IP reprezentuje lokalną stronę połączenia bezprzewodowego punktu dostępowego z Internetem. Gdy urządzenia klienckie łączą się z siecią lokalną (LAN), adres ten będzie widoczny w ich ustawieniach TCP / IP bramy sieciowej. Możesz użyć narzędzia ping, aby dowiedzieć się, czy jakieś urządzenie w sieci LAN jest aktywne, używając adresu 10.0.0.1.

Częste problemy:

  • Nieprawidłowe przypisanie adresu urządzenia i brak reakcji urządzenia bramy. Dzieje się tak w przypadku, gdy router używa innego adresu IP. Możesz znaleźć IP – bramę swojego routera tutaj .
  • Nieprawidłowe przypisanie adresu klienta. W sieciach WI-Fi klienci łączą się z bramą za pomocą nazwy sieci (SSID), a niezbędne ustawienia adresu IP są automatycznie stosowane do klienta. Większość innych sieci również opiera się na automatycznym przydzielaniu adresów klientów. Błędy w tym procesie są rzadkie, ale mogą prowadzić do uszkodzenia lub utraty ustawień bramy klienta.
>