192.168.100.1 logowanie do routera

Potrzebujesz połączenia z siecią, aby uzyskać dostęp do adresu IP 192.168.100.1 na swoim urządzeniu komputerowym. Po podłączeniu do sieci, wszystko co musisz zrobić, to wpisać adres w przeglądarce internetowej, aby uzyskać dostęp do interfejsu routera. Twoja przeglądarka musi być aktualna i posiadać obsługę HTML5, abyś mógł uzyskać dostęp do interfejsu. Jeśli chcesz uzyskać dostęp do panelu sterowania routera, oto jak możesz to zrobić.

Znajdź adres IP routera

Routery i modemy wifi Huawei często używają niestandardowej podsieci 192.168.100.1 z maską 255.255.255.0. Jest to stosowane tylko w niektórych modelach.

Jeśli zapomniałeś adresu IP routera, nie będziesz mógł zalogować się do interfejsu internetowego routera. Dlatego przed próbą zalogowania się należy potwierdzić adres IP routera. Możesz dowiedzieć się adres IP routera w następujący sposób:

  • Możesz wyszukać adresy IP związane z Twoim routerem w Internecie. Będziesz w stanie uzyskać listę powszechnie używanych adresów IP i zobaczyć, który z nich należy do routera.
  • Można również użyć komputera, aby dowiedzieć się, adres IP. Jeśli masz komputer z systemem Windows, można użyć wiersza poleceń lub Centrum sieci i udostępniania, aby zobaczyć swój adres IP. Adresy IP są zazwyczaj wymienione jako domyślna brama.
  • Na komputerze Mac można znaleźć adres IP routera za pomocą narzędzia narzędzi. Można go również sprawdzić w zakładce Preferencje systemowe.
  • Jeśli próbujesz uzyskać dostęp do routera za pośrednictwem urządzenia mobilnego, możesz połączyć się z siecią za pomocą WiFi i sprawdzić właściwości zaawansowane, aby dowiedzieć się jego adres IP.

Aby dowiedzieć się jaki adres ip jest domyślnie używany na Twoim routerze Huawei – wystarczy odwrócić go do góry nogami i sprawdzić co jest napisane na jego naklejce. Doskonałym przykładem jest terminal optyczny Huawei HG8245 i jego warianty.

192.168.100.1 logowanie do routera

Aby uzyskać dostęp do jego ustawień, uruchom przeglądarkę internetową, wpisz adres http://192.168.100.1 i naciśnij przycisk „Enter” na klawiaturze. Następnie powinien zostać wyświetlony formularz autoryzacji.
Jeśli nie możesz uzyskać dostępu do ustawień routera, musisz sprawdzić ustawienia karty sieciowej.

Jak zalogować się do 192.168.100.1?

Aby uzyskać dostęp do interfejsu zarządzania routerem, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to upewnić się, że domyślny adres bramy dla routera lub modemu jest nikim innym niż 192.168.100.1. Jeśli domyślna brama nie jest 192.168.l00.1 wtedy nie będzie można uzyskać dostęp do strony logowania, zamiast tego, przeglądarka nie będzie w stanie dotrzeć do żadnej strony internetowej. Tak więc, upewnij się, że twój router/modem ma 192.168.100.1 jako adres bramy domyślnej.

192.168.100.1 logowanie do routera

Gdy to zrobisz, podłącz swoje urządzenie do routera/modemu bezprzewodowo lub za pomocą kabla ethernetowego. Wykonaj poniższe kroki dalej, aby zalogować się do 192.168.100.1.

Otwórz przeglądarkę internetową, której używasz do dostępu do Internetu.
Otwórz nową kartę i w pasku adresu wpisz 192.168.100.1 lub http://192.168.100.1 i naciśnij Enter.
Zobaczysz teraz ekran logowania. Aby kontynuować, musisz podać nazwę użytkownika i hasło.
Wprowadź nazwę użytkownika i hasło, aby kontynuować. (Domyślne dane logowania można znaleźć na pudełku routera lub możesz poszukać ich w Internecie, jeśli nie znasz domyślnych danych routera/modemu)
Teraz będziesz zalogowany do interfejsu zarządzania routerem.

Router BrandUsernamePassword
TP-Linkadminadmin
D-Linkadminadmin
Netgearadminpassword
Linksysadminadmin

TP-Link

192.168.100.1 logowanie do routera

Zaloguj się do strony zarządzania routerem. Jeżeli logujesz się po raz pierwszy może być konieczne utworzenie hasła dla bezpieczeństwa. W niektórych routerach domyślnym loginem dla nazwy użytkownika i hasła jest „admin”.
Przejdź do zakładki Basic > Wireless.
Pod Wireless Settings wprowadź nową nazwę i hasło WiFi-name.

Uwaga: Jeśli masz połączenie bezprzewodowe 5GHz musisz wpisać osobną nazwę niż dla 2,4GHz.
Zapisz ustawienia, a router uruchomi się ponownie, aby zastosować zmiany.

NetGear

192.168.100.1 logowanie do routera

Uruchom przeglądarkę internetową i wpisz w pasku adresu swój adres IP lub routerlogin.net.
Po wyświetleniu monitu wpisz swoje dane logowania. Jeśli masz ustawienia domyślne wpisz admin jako nazwę użytkownika i password jako hasło.
Aby zmienić SSID przejdź teraz do Wireless pod BASIC settings > Enable SSID Broadcast > Wprowadź nazwę WiFi w polu name.
W sekcji Security Option wybierz WPA2-PSK[AES] i wpisz w polu Password (Network Key).
Po zaktualizowaniu ustawień sieciowych kliknij Apply.

Huawei

192.168.100.1 logowanie do routera

Zaloguj się na stronie zarządzania przez Internet. (Domyślna nazwa użytkownika dla urządzeń Huawei to „root”, a domyślne hasło to „admin”)
Po zalogowaniu się, wybierz Wi-Fi Settings > Wi-Fi Basic Settings (Jeśli chcesz zmienić ustawienia indywidualnie dla 2,4 GHz i 5 GHz, możesz przejść do Advanced settings).
W polu Nazwa Wi-Fi (SSID) wpisz nową nazwę.
W polu Security mode wybierz WPA2-PSK i wpisz hasło Wi-Fi.
Zapisz ustawienia, aby zmiany zostały uwzględnione.

  • >