Mój adres ip

Twój IP:  31.0.35.231
Nazwa kraju: Poland
Nazwa miasta:
Nazwa regionu:
Kod regionu:
Nazwa kontynentu: Europe
Kod kontynentu: EU
Szerokość geograficzna: 52.2394
Długość geograficzna: 21.0362
Symbol waluty: zł
Kod waluty: PLN
Strefa czasowa: Europe/Warsaw

Definiowanie adresu IP

Adres IP to unikalny adres, który identyfikuje urządzenie w Internecie lub sieci lokalnej. IP to skrót od Internet Protocol, czyli zestawu reguł, które regulują format danych przesyłanych przez Internet lub sieć lokalną.

Zasadniczo adres IP to identyfikator, który umożliwia przesyłanie informacji między urządzeniami w sieci: zawiera informacje o lokalizacji urządzenia i udostępnia je do komunikacji. Adresy IP rozróżniają komputery, routery i strony internetowe w Internecie i są ważnym elementem funkcjonowania Internetu.

Mój adres ip

Co to jest adres IP?

Adres IP to ciąg liczb oddzielonych kropkami. Adresy IP to zestaw czterech liczb, na przykład 192.158.1.38. Każda liczba w tym zestawie należy do zakresu od 0 do 255. Zatem pełny zakres adresu IP to adresy z przedziału od 0.0.0.0 do 255.255.255.255.

Adresy IP nie są przypadkowe. Są one obliczane matematycznie i przydzielane przez Internet Assigned Numbers Authority (IANA), oddział Internet Corporation for Assigned Names and Numbers (ICANN). ICANN jest organizacją non-profit założoną w 1998 roku w Stanach Zjednoczonych w celu promowania bezpieczeństwa w Internecie oraz udostępnienia Internetu wszystkim użytkownikom. Za każdym razem, gdy ktoś rejestruje domenę internetową, korzysta z usług rejestratora nazw domen, który płaci ICANN niewielką opłatę za rejestrację domeny.

Jak działają adresy IP

Zrozumienie działania adresów IP może pomóc w zrozumieniu, dlaczego dane urządzenie nie łączy się w oczekiwany sposób, oraz w rozwiązaniu problemów z siecią.

Protokół internetowy działa jak każdy inny język: przekazuje informacje za pomocą ustalonych reguł. Urządzenia wykrywają inne podłączone urządzenia i wymieniają z nimi informacje za pomocą tego protokołu. Mówiąc najprościej, wszystkie komputery, niezależnie od tego, gdzie się znajdują, mogą się ze sobą komunikować.

Wykorzystanie adresów IP jest zazwyczaj dyskretne. Proces ten działa w następujący sposób:

  1. Urządzenie nie łączy się z Internetem bezpośrednio: najpierw łączy się z siecią podłączoną do Internetu, a sieć z kolei daje urządzeniu dostęp do Internetu.
  2. Jeśli jesteś w domu, będzie to prawdopodobnie sieć Twojego dostawcy usług internetowych. W biurze będzie to sieć Twojej firmy.
  3. Adres IP jest przypisany do urządzenia przez dostawcę usług internetowych.
  4. Twoja aktywność w Internecie przepływa przez dostawcę usług internetowych, a dostawca przekazuje odpowiedzi na żądania używając Twojego adresu IP. Ponieważ dostawca usług internetowych zapewnia dostęp do Internetu, jego rolą jest przypisanie adresu IP do urządzenia.
  5. Adres IP może się jednak zmienić, na przykład po włączeniu lub wyłączeniu modemu lub routera. Możesz również skontaktować się z dostawcą usług internetowych, aby zmienić adres IP.
    Jeśli jesteś poza domem, np. w podróży, i zabierasz urządzenie ze sobą, domowy adres IP nie zostanie przypisany do urządzenia. Dzieje się tak dlatego, że urządzenie będzie korzystać z innej sieci (Wi-Fi w hotelu, na lotnisku, w kawiarni), aby uzyskać dostęp do Internetu i innego tymczasowego adresu IP przydzielonego przez dostawcę usług internetowych w hotelu, na lotnisku lub w kawiarni.

Ustalenie adresu IP i dostawcy usług internetowych w sieci lokalnej – rozwiązanie w mniej niż 5 sekund. Już to dla Ciebie zrobiliśmy!

Co gorsza, często trzeba czekać na technika, aby rozwiązać nawet najprostsze problemy. Rozumiemy, że skomplikowane urządzenia mają jeszcze bardziej skomplikowane instrukcje. Niemniej jednak, nasze narzędzie ułatwia znalezienie dostawcy usług internetowych i rozwiązanie wielu problemów, takich jak znalezienie odpowiednich instrukcji dotyczących połączenia, rozwiązanie ewentualnych błędów i dowiedzenie się więcej o standardowych zasadach. Przy okazji, możesz nawet znaleźć adres IP na swoim iPhonie. Możesz też przeczytać o rodzajach adresów IP.

  • >