ASUS RT-AC68U Router konfiguracja

Router ASUS RT-AC68U jest najszybszym na świecie routerem Wi-Fi, oferującym łączną szybkość transmisji danych w dwóch pasmach wynoszącą do 1900 Mb/s. 1300 Mb/s 802.11Ac na częstotliwości 5 ghz zapewnia gigabitową szybkość bezprzewodowego przesyłania danych, natomiast technologia Broadcom Turboqamtm zwiększa wydajność 802.11N na częstotliwości 2,4 ghz z 450 mb/s do 600 mb/s w przypadku kompatybilnych urządzeń. Dzięki dwurdzeniowemu procesorowi rt-ac68u eliminuje spadki wydajności, które są plagą innych routerów w obciążonych sieciach. Dzięki temu nawet w najbardziej obciążonych sieciach domowych strumieniowe przesyłanie wideo hd jest zawsze płynne, opóźnienia w grach online i połączeniach voip są niskie, a pobieranie plików nigdy nie jest przerywane.

ASUS RT-AC68U Router konfiguracja

Router rt-ac68u posiada również dwa porty usb do udostępniania plików, drukarek i modemów 3g/4g oraz port usb 3.0 zapewniający do dziesięciu razy szybszy transfer danych niż port usb 2.0. Ekskluzywna usługa aicloud firmy Asus przekształca domową sieć w osobistą chmurę, umożliwiając łatwe przesyłanie strumieniowe i udostępnianie danych smartfonom, komputerom i tabletom. Synchronizacja między routerami ułatwia także synchronizację plików z pamięci masowej podłączonej do portu usb z innymi zgodnymi routerami firmy asus, umożliwiając bezproblemowe udostępnianie dużych plików rodzinie i znajomym.

Funkcje

  • Najszybszy na świecie router Wi-Fi z łączną dwuzakresową szybkością transmisji danych 1900 Mb/s, zapewniającą trzykrotnie większą wydajność niż routery 802.11n Technologia Broadcom TurboQAM zwiększa szybkość transmisji danych sieci bezprzewodowej-N do 600 Mb/s, zapewniając o 33% większą wydajność Pięć portów Gigabit Ethernet zapewniających szybkie i stabilne połączenia z siecią przewodową. Technologia Broadcom TurboQAM zwiększa szybkość transmisji danych 802.11n do 600 Mb/s, zapewniając o 33% większą wydajność. Dwa porty USB z USB 3.0 dla dziesięciokrotnie szybszego transferu danych niż w przypadku USB 2.0.
  • Rozbudowany serwer multimediów (kompatybilny z aplikacją AiPlayer) – Obraz : Jpeg – Dźwięk : mp3, wma, wav, pcm, mp4, lpcm, ogg – Wideo : asf, avi, divx, mpeg, mpg, ts, vob, wmv, mkv, mov
  • Dwurdzeniowy procesor zapewniający szybkie i sprawne działanie z urządzeniami Wi-Fi, Ethernet i USB. Konfiguracja GUI oparta na przeglądarce internetowej

Jak skonfigurować nowy router bezprzewodowy ASUS RT-AC68U

1. Konieczne będzie podłączenie 3 kabli:

  • Podłącz kabel Ethernet z modemu kablowego/DSL do portu WAN w routerze ASUS, oznaczonego symbolem kuli ziemskiej z pierścieniem wokół niej (ten port jest niebieski).
    Podłącz kolejny kabel Ethernet z komputera do jednego z portów LAN w routerze, oznaczonych jako 1, 2, 3 i 4 (porty te są żółte).
  • Na koniec podłącz kabel zasilający do gniazdka ściennego i do portu DCIN na routerze (pokazanego na zielono).
  • Gdy wszystko jest już podłączone, naciśnij przycisk zasilania znajdujący się z tyłu routera (pokazany na czerwono).

2. Gdy router jest włączony, otwórz przeglądarkę internetową. Strona konfiguracyjna ASUS może otworzyć się automatycznie. Jeśli tak, przejdź do kroku 4 tej instrukcji. Jeśli nie, wpisz 192.168.1.1 w pasku adresu, a następnie naciśnij Enter.

3. Jeśli zostaniesz poproszony o zalogowanie się do routera, wpisz admin jako nazwę użytkownika i hasło, a następnie kliknij OK.

4. Zostanie otwarta strona konfiguracji początkowej, kliknij przycisk GO.

5. W odpowiednich polach wpisz nazwę użytkownika i hasło dla administratora routera, a następnie kliknij przycisk Next. Bardzo zalecana jest zmiana domyślnej nazwy użytkownika i hasła, ponieważ są to informacje, które będą używane do dostępu do ustawień administracyjnych routera.

6. Router wykryje połączenie z Internetem. W zależności od rodzaju połączenia może być konieczne wprowadzenie dodatkowych informacji, jeśli są one wymagane przez dostawcę usług internetowych (ISP). W większości przypadków router wykryje połączenie automatycznie i przejdzie dalej.

7. W odpowiednich polach wprowadź żądaną nazwę sieci (SSID) i klucz sieciowy (hasło), a następnie kliknij przycisk Zastosuj.

8. Zostanie wyświetlone podsumowanie konfiguracji, pokazujące nowe ustawienia. Kliknij przycisk Dalej.

9. Pojawi się monit o zalogowanie. Wprowadź dane uwierzytelniające wprowadzone wcześniej w kroku 5 i kliknij przycisk OK.

10. Zostanie otwarta strona z ustawieniami routera. Kliknij przycisk Wyloguj znajdujący się w górnej części strony, aby wylogować się z ustawień routera.

11. Kliknij OK w oknie potwierdzenia, aby się wylogować. Konfiguracja została zakończona.

  • >