Błąd 503 – co oznacza i jak go naprawić

Oczywiście podczas próby odwiedzenia strony internetowej napotkałeś błąd 503 Service unavailable. Ten błąd jest zazwyczaj po stronie serwera i nie ma nic wspólnego z twoim komputerem lub internetem. Istnieje jednak kilka przypadków, w których problem na komputerze może spowodować wyświetlenie błędu 503.

Ten artykuł powie Ci kilka poprawek, które możesz wypróbować, aby nie otrzymać błędu 503 Service Unavailable ponownie.

Co to jest błąd 503?

Podobnie jak błąd 404 Not Found, błąd 503 Service Unavailable jest kodem statusu HTTP. Jak sama nazwa wskazuje, błąd 503 oznacza, że serwer strony jest obecnie niedostępny.

Błąd może wystąpić z powodu przeciążenia serwera lub z powodu jego konserwacji. Jak w przypadku każdej strony statusu, webmaster może skonfigurować stronę błędu 503, aby wyświetlała coś innego niż zwykły komunikat „503: Usługa niedostępna”.

Błąd 503 jest często wyświetlany jako:

 • usługa 503 niedostępna
 • Usługa 503 jest tymczasowo niedostępna
 • 503 Usługa niedostępna
 • Http / 1.1 Usługa niedostępna
 • Błąd serwera HTTP 503
 • Usługa niedostępna – awaria DNS
 • Błąd 503
 • HTTP 503
 • Błąd HTTP 503
 • Błąd 503 Usługa niedostępna

Błąd 503 może pojawić się w każdej przeglądarce internetowej i systemie operacyjnym, w tym na smartfonach. Jeśli urządzenie może uzyskać dostęp do Internetu, może pojawić się błąd 503 Service Unavailable.

Jak naprawić błąd 503

Jak powiedzieliśmy wcześniej, błąd prawie nigdy nie jest spowodowany problemem po stronie użytkownika. Jest to problem na stronie, którą próbujesz odwiedzić. Istnieje jednak kilka rozwiązań, które pomogą Ci uniknąć problemów po Twojej stronie.

Błąd 503 - co oznacza i jak go naprawić

Spróbuj najpierw odświeżyć stronę – wydaje się to oczywiste, ale ponieważ błędy 503 są często powodowane przez przeciążoną sieć, po prostu odświeżenie strony może rozwiązać problem.

Istnieje kilka sposobów na przeładowanie strony internetowej. Możesz nacisnąć klawisz F5 lub CTRL + R w dowolnej przeglądarce. Możesz również nacisnąć ikonę odświeżania na górze strony lub ponownie wstawić adres URL.

Nawet jeśli to nie rozwiąże Twojego problemu, odświeżenie strony zajmie tylko kilka sekund. W najgorszym przypadku otrzymasz ponownie błąd 503 Service Unavailable.

Zamknij i otwórz ponownie przeglądarkę

Jest to niezwykłe, ale istnieje małe prawdopodobieństwo, że przyczyną błędu jest Twoja przeglądarka. Być może podczas normalnego przeglądania stron internetowych wystąpił błąd, który spowodował, że przeglądarka założyła, że strona daje błąd 503.

Aby to naprawić lub sprawdzić, czy tak jest, wystarczy ponownie uruchomić przeglądarkę. Zamknij każdą kartę i otwórz ponownie przeglądarkę. Jeśli wypróbujesz stronę i uda Ci się, to wiesz, że problem leży po Twojej stronie – zwłaszcza w Twojej przeglądarce.

Ponowne uruchomienie routera/modemu

Tak jak ponowne uruchomienie komputera rozwiązuje wiele problemów, tak ponowne uruchomienie sprzętu sieciowego jest najwłaściwszym rozwiązaniem w przypadku problemów z Internetem.

Pamiętaj, że nie chcesz po prostu odłączyć i ponownie podłączyć router lub modem, chcesz go włączyć i wyłączyć. Chociaż wydaje się to skomplikowane, w rzeczywistości jest to takie samo jak odłączenie i ponowne podłączenie, z tą różnicą, że należy odczekać minutę lub więcej przed ponownym podłączeniem.

Ponownie, jeśli którakolwiek z tych poprawek nie działa, pamiętaj, że istnieje ogromna szansa, że problem dotyczy strony internetowej, do której próbujesz uzyskać dostęp, a nie Ciebie. Jeśli jednak możesz uzyskać dostęp do strony w sieci komórkowej lub w innej sieci, istnieje kilka innych rozwiązań, które możesz wypróbować.

Zmiana serwerów DNS

Błędy 503 mogą być spowodowane problemami z Twoimi serwerami DNS. Istnieją publiczne adresy DNS, na które możesz zmienić swój. Najczęściej używanym z nich jest Google.

W ten sposób zmieniasz swój adres DNS:

 1. Otwórz Panel sterowania
 2. Wybierz „Centrum sieci i udostępniania” (jeśli nie możesz go znaleźć, upewnij się, że używasz małej ikony)
 3. Po lewej stronie wybierz „Zmień ustawienia adaptera”.
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy na połączenie Wi-Fi i wybierz „Właściwości”.
 5. Przewiń w dół do „Internet Protocol version 4 (TCP / IPv4)” i naciśnij „Właściwości
 6. Następnie wybierz opcję „Użyj następujących adresów serwerów DNS” i ustaw preferowany serwer DNS na „8.8.8.8.8”, a alternatywny adres DNS na „8.8.4.4”. Adresy te są adresami Google DNS
 7. Naciśnij „OK” i uruchom ponownie komputer

Sprawdź stronę na innych urządzeniach

Aby naprawdę upewnić się, że problem leży po Twojej stronie, możesz po prostu poprosić kogoś innego, aby spróbował wejść na stronę. Jeśli mogą otworzyć stronę internetową, to wiesz na pewno, że problem jest na twoim końcu.

Jeśli nie masz kogo poprosić o dostęp do strony internetowej lub nie masz dostępu do innego komputera i innej sieci, możesz wejść na jedną z wielu stron internetowych, które informują o tym, że inna strona nie działa.

Jeśli te strony powiedzą Ci, że strona nie działa, to wiesz, że problem został rozwiązany.

Ponowne uruchomienie komputera

Ponowne uruchomienie komputera jest najbardziej znaczącym rozwiązaniem setek, jeśli nie tysięcy, problemów. Jest to coś, co możesz wypróbować bardzo łatwo i bez większych problemów. Oczywiście, istnieje szansa, że problem nie zostanie rozwiązany, ale nigdy nie będziesz wiedział, dopóki nie spróbujesz.

Wyczyść pamięć podręczną przeglądarki

Pamięć podręczna Twojej przeglądarki może być przyczyną błędu 503 Service Unavailable, szczególnie jeśli ostatnio odwiedzałeś stronę i wystąpił błąd. Uszkodzone lub nieaktualne pliki pamięci podręcznej mogą również powodować problem.

Na szczęście wyczyszczenie pamięci podręcznej przeglądarki nie zajmuje dużo czasu i jest bardzo proste, choć zależy to od tego, jakiej przeglądarki używasz.

 

 • >