ERR_SSL_VERSION_OR_CIPHER_MISMATCH w systemie Windows 11

Użytkownicy systemu Windows 11 zgłaszali wiele skarg dotyczących problemów występujących jednomyślnie po aktualizacji systemu operacyjnego. Jednym z takich naglących problemów, który wielokrotnie dawał o sobie znać, jest ERR_SSL_VERSION_OR_CIPHER_MISMATCH w systemie Windows 11. Co to jest? Brzmi to jak kilka słów połączonych razem, ale w rzeczywistości jest to dość proste.

W tym artykule zagłębimy się w świat błędów ERR_SSL_VERSION_OR_CIPHER_MISMATCH i spróbujemy ustalić, dlaczego tak się dzieje. Przedstawimy 7 możliwych rozwiązań tego problemu, z których każde ma taki sam potencjał, aby rozwiązać problem w Twoim przypadku. Bez dalszego zastanawiania się, zacznijmy od podstaw.

Dlaczego w systemie Windows 11 jest wyświetlany komunikat ERR_SSL_VERSION_OR_CIPHER_MISMATCH?

Zanim przejdziemy do rozwiązywania problemów związanych z błędem ERR_SSL_VERSION_OR_CIPHER_MISMATCH, najpierw zrozummy, czym on jest. Certyfikat SSL jest dowodem na to, że Twoja witryna jest całkowicie bezpieczna. Mówiąc najprościej, Twoja witryna działa zgodnie z odpowiednimi protokołami bezpieczeństwa. W przypadku, gdy protokoły uznają serwer witryny za niebezpieczny, w systemie Windows 11 pojawi się komunikat ERR_SSL_VERSION_OR_CIPHER_MISMATCH. Często, z powodu nieaktualnego lub starego certyfikatu SSL, ten komunikat o błędzie pojawia się przy każdej próbie wejścia na stronę, która może wymagać podania poufnych informacji, takich jak numer karty kredytowej.

Jeśli w systemie Windows 11 zobaczysz komunikat ERR_SSL_VERSION_OR_CIPHER_MISMATCH, zwróć na niego szczególną uwagę. Niewiele możesz zrobić poza zgłoszeniem problemu administratorom witryny, ale to nie powinno Cię powstrzymać. Błąd może być spowodowany tym, że klient i serwer nie obsługują wspólnej wersji protokołu SSL lub zestawu szyfrów, szyfr jest niedopasowany lub nie ma wspólnego szyfru, a nawet zestaw szyfrów jest niedopasowany. Teraz przejdźmy do prawdopodobnych rozwiązań tego problemu:

7 sposobów na naprawienie błędu ERR_SSL_VERSION_OR_CIPHER_MISMATCH w systemie Windows 11

Zanim przejdziesz do rozwiązywania problemów z błędem ERR_SSL_VERSION_OR_CIPHER_MISMATCH w systemie Windows 11, sprawdź poniższą listę: uruchom ponownie system i przeglądarkę, sprawdź uprawnienia programu antywirusowego i sprawdź, czy data, czas i region są zsynchronizowane. Jeśli wszystkie te czynności zostały usunięte, poniżej podajemy 7 najlepszych sposobów na naprawienie błędu ERR_SSL_VERSION_OR_CIPHER_MISMATCH:

Resetowanie sieci za pomocą PowerShell

Zresetowanie sieci za pomocą Powershell może często rozwiązać problem ERR_SSL_VERSION_OR_CIPHER_MISMATCH w systemie Windows 11. Chociaż posługiwanie się Powershellem może wydawać się trudne, w rzeczywistości jest on całkiem przyjazny dla użytkownika, gdy już się go opanuje. Niezależnie od tego, jeśli chodzi o tę poprawkę, od użytkownika oczekuje się bardzo niewiele przy użyciu Powershella.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy uważnie śledzić kolejne kroki;

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start, a następnie przejdź do Windows PowerShell. Upewnij się, że ma on uprawnienia administratora.
 2. Wpisz następujące polecenia i naciśnij Enter:
  ERR_SSL_VERSION_OR_CIPHER_MISMATCH w systemie Windows 11

  netsh winsock reset
  netsh int ip reset
  ipconfig /release
  ipconfig /renew
  ipconfig /flushdns
 3. Zignoruj każdy błąd, który pojawi się między poleceniami, i przejdź od razu do następnego.
 4. Zrestartuj system.

Remove SSL State

Usunięcie stanu SSL oznacza w zasadzie wyczyszczenie pamięci podręcznej SSL. Przeciążona lub uszkodzona pamięć podręczna SSL może prowadzić do wystąpienia błędu ERR_SSL_VERSION_OR_CIPHER_MISMATCH w systemie Windows 11. Aby wyczyścić pamięć podręczną, wykonaj poniższe proste kroki. Nie zajmują one wiele czasu, a mogą szybko rozwiązać problem.

Oto, jak to zrobić:

 • Naciśnij klawisze Windows + R, aby uruchomić okno dialogowe Uruchom.
 • Type “inetcpl.cpl” to launch Internet Properties.
  ERR_SSL_VERSION_OR_CIPHER_MISMATCH w systemie Windows 11
 • Przejdź do zakładki Zawartość i kliknij przycisk „Wyczyść stan SSL”.
 • Uruchom ponownie system.

Wyłączenie protokołu QUIC i włączenie protokołu SSL 3/ TLS

Wyłączenie protokołu QUIC i włączenie SSL 3/ TLS to dobry sposób na poradzenie sobie z błędem ERR_SSL_VERSION_OR_CIPHER_MISMATCH w systemie Windows 11. Może się to wydawać bardziej skomplikowane, niż jest w rzeczywistości, ale kroki są łatwe do wykonania.

Oto, jak to zrobić w przeglądarce Chrome :

 1. W pasku adresu wpisz „chrome://flags#enable-quic”.
 2. Po wyświetleniu informacji o eksperymentalnym protokole QUIC natychmiast go wyłącz.
  ERR_SSL_VERSION_OR_CIPHER_MISMATCH w systemie Windows 11
 3. Uruchom ponownie przeglądarkę.

Jeśli to nie rozwiąże problemu, wykonaj następujące czynności:

 1. Type “chrome://flags” in the address bar.
 2. Type TLS in the search bar, and turn it on.
  ERR_SSL_VERSION_OR_CIPHER_MISMATCH w systemie Windows 11
 3. W tym samym polu wpisz SSL i włącz go.

Dla użytkowników przeglądarek Internet Explorer i Edge wykonaj następujące kroki:

 1. Naciśnij klawisze Windows + R, aby uruchomić okno dialogowe Uruchom.
 2. Wpisz „inetcpl.cpl”, aby uruchomić Właściwości internetowe.
 3. Przejdź do zakładki Zaawansowane i włącz „Użyj TLS 1.1” oraz „Użyj TLS 1.2”. Jeśli to nie zadziała, wróć i włącz protokół SSL 3.0 lub nowszy.

Użytkownicy Firefoksa powinni wykonać poniższe kroki:

 1. W pasku adresu wpisz „about:config”, a następnie naciśnij Enter.
 2. W pasku wyszukiwania wpisz „tls”, a następnie znajdź „security.tls.version.min”.
 3. Kliknij go dwukrotnie i ustaw wartość 3.
 4. Kliknij przycisk OK i uruchom ponownie przeglądarkę.
 5. Przejdź do opcji ukrytych i wpisz SSL3 w polu wyszukiwania. Sprawdź, czy podane wartości są prawdziwe; jeśli nie, zmień je.
 6. Uruchom ponownie system.

Tymczasowe wyłączenie skanowania SSL

Jeśli w systemie Windows 11 wielokrotnie pojawia się komunikat ERR_SSL_VERSION_OR_CIPHER_MISMATCH, czas wyłączyć na razie skanowanie SSL. Nie martw się, nie jest to w żadnym wypadku stałe. Rozumiemy, jak ważne jest aktywne skanowanie SSL, ale tymczasowe wyłączenie może pomóc w rozwiązaniu tego konkretnego kodu błędu.

Błąd może być spowodowany przez oprogramowanie antywirusowe lub inne programy zabezpieczające istniejące w systemie. Sprawdź, czy program antywirusowy nie blokuje dostępu do niektórych witryn. Jeśli tak, tymczasowo wyłącz skanowanie SSL wbudowane w te programy. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie producenta witryny.

Ponownie zainstaluj lub zresetuj przeglądarkę

Często kod błędu ERR_SSL_VERSION_OR_CIPHER_MISMATCH pojawia się tylko wtedy, gdy używanych jest kilka przeglądarek. Jest to wskaźnik, że należy zresetować lub całkowicie przeinstalować przeglądarkę. Sposób resetowania lub ponownej instalacji przeglądarki różni się w zależności od przeglądarki.

Przejdź do witryny producenta i pobierz świeżą kopię preferowanej przeglądarki. Jeśli chodzi o sposób resetowania przeglądarki, ponownie skorzystaj z pomocy w witrynie producenta. Świeża lub zresetowana przeglądarka ma duże szanse na naprawienie błędu ERR_SSL_VERSION_OR_CIPHER_MISMATCH w systemie Windows 11.

Dodaj strony internetowe tylko do zaufanych witryn

To jest bardzo ważne. Jeśli w systemie Windows 11 ciągle widzisz komunikat ERR_SSL_VERSION_OR_CIPHER_MISMATCH, upewnij się, że dodałeś witryny do kategorii Tylko zaufane witryny. Jak to zrobić? Sposób jest prosty i przyjazny dla majsterkowiczów.

Oto jak dodać witryny do listy tylko zaufanych witryn:

 1. Naciśnij klawisze Windows + R, aby uruchomić okno dialogowe Uruchom.
 2. Wpisz „inetcpl.cpl”, aby uruchomić Właściwości internetowe.
 3. Przejdź do zakładki Zabezpieczenia.
 4. Stuknij opcję Zaufane witryny w sekcji „Wybierz strefę, aby wyświetlić lub zmienić ustawienia zabezpieczeń”.
  ERR_SSL_VERSION_OR_CIPHER_MISMATCH w systemie Windows 11
 5. Stuknij przycisk Witryny.
 6. W oknie Zaufane witryny wpisz adres witryny z adresem https:// i naciśnij przycisk Dodaj.
 7. Zakończ okno Zaufane witryny i kliknij przycisk OK, aby zapisać zmiany.
  ERR_SSL_VERSION_OR_CIPHER_MISMATCH w systemie Windows 11
 8. Ponownie uruchom przeglądarkę.

Zmień ustawienia sieciowe

Zmiana ustawień sieciowych może zdziałać cuda, jeśli chodzi o problem ERR_SSL_VERSION_OR_CIPHER_MISMATCH w systemie Windows 11. Sposób zmiany ustawień sieciowych jest dość prosty i nie zajmuje dużo czasu.

Oto jak zmienić ustawienia sieciowe:

 1. Otwórz Ustawienia i przejdź do Sieć i Internet.
 2. Kliknij na Wifi lub Ethernet, w zależności od tego, czego używasz.
 3. Jeśli korzystasz z sieci WIFI, kliknij na sieć WIFI, do której jesteś podłączony.
 4. Upewnij się, że przypisanie IP i serwera DNS jest ustawione na automatyczne.
  ERR_SSL_VERSION_OR_CIPHER_MISMATCH w systemie Windows 11
 5. Kliknij przycisk Zapisz.
 6. Ponownie uruchom przeglądarkę i sprawdź.

Wniosek

Na tym kończymy tę listę. Mamy nadzieję, że z pomocą tych 7 kroków uda Ci się ominąć problem ERR_SSL_VERSION_OR_CIPHER_MISMATCH w systemie Windows 11. Upewnij się, że masz spokojną głowę i uważnie wykonuj kolejne kroki, jeden po drugim. Najlepszym sposobem rozwiązywania problemów technicznych takich jak ten jest metoda prób i błędów, dlatego niezbędna jest cierpliwość.

Mamy jednak nadzieję, że te kroki rozwiążą Twój problem. Życzymy powodzenia!

 

 • >