Jak skopiować tekst z pliku pdf

Jeśli chcesz skopiować tekst z pliku PDF, aby dodać go do dokumentu Word, wkleić formułę do arkusza kalkulacyjnego Excel lub wstawić do slajdów prezentacji PowerPoint, możesz to zrobić tak łatwo, jak za pomocą funkcji „Kopiuj i wklej”.

Nie musi to jednak działać w przypadku wszystkich plików PDF ze względu na zabezpieczenia i inne uprawnienia, ale istnieją inne sposoby wykonania tego samego zadania.

Jak skopiować tekst z pliku PDF

Przed skopiowaniem tekstu z pliku PDF do innej aplikacji należy upewnić się, że nie ma ustawień zabezpieczeń zabraniających kopiowania, w przeciwnym razie nie będzie można niczego skopiować. Może to być sygnalizowane przez wyszarzenie lub przyciemnienie funkcji kopiowania w Readerze.

Jeśli otrzymany plik PDF jest chroniony hasłem, otwórz go przy użyciu określonej kombinacji haseł, a następnie sprawdź ustawienia zabezpieczeń, aby potwierdzić, że kopiowanie zawartości jest dozwolone.

  • W tym celu należy kliknąć prawym przyciskiem myszy na dokumencie i wybrać „Właściwości dokumentu”.
    Jak skopiować tekst z pliku pdf
  • Wybierz kartę „Zabezpieczenia” i wyświetl podsumowanie ograniczeń dotyczących dokumentów, aby sprawdzić, czy kopiowanie zawartości jest dozwolone, czy nie.
    Jak skopiować tekst z pliku pdf
  • Otwórz plik PDF w dowolnej aplikacji do czytania, a następnie skopiuj żądany tekst, korzystając z jednej z poniższych metod.

Istnieje kilka sposobów kopiowania tekstu z pliku PDF, które omówimy w tym przewodniku.

Funkcja kopiowania i wklejania

Jest to faktyczna metoda kopiowania tekstu z większości dokumentów i plików, nie tylko z plików PDF. Możesz użyć kombinacji klawiszy CTRL + C, aby skopiować żądany tekst, a następnie użyć kombinacji CTRL + V, aby wkleić go do innego dokumentu.

Jeśli używasz komputera Mac, naciśnij Command-C, aby skopiować tekst, i Command-V, aby wkleić zawartość schowka do bieżącego dokumentu lub aplikacji.

Jak skopiować tekst z pliku pdf

Można też użyć prawego przycisku myszy lub panelu dotykowego i wybrać narzędzie „Zaznacz”.

Jak skopiować tekst z pliku pdf

Zaznacz w dokumencie PDF tekst, który chcesz skopiować, przeciągając myszą w celu zaznaczenia fragmentu, który chcesz skopiować, kliknij prawym przyciskiem myszy zaznaczony tekst i wybierz opcję „Kopiuj”.

Można również przejść do karty menu i kliknąć kolejno opcje „Edytuj”>”Kopiuj”. Po skopiowaniu przejdź do dokumentu, do którego chcesz wkleić skopiowany tekst, kliknij prawym przyciskiem myszy w miejscu, w którym chcesz go umieścić, i wybierz polecenie „Wklej” lub naciśnij klawisze „Edycja”>”Wklej”.

Jak skopiować tekst z pliku pdf

 

  • >