Jak włączyć Wi-Fi na moim laptopie HP lub pobrać i zainstalować sterownik?

Jeśli masz laptopa HP (Hewlett-Packard) i masz jakiekolwiek problemy związane z Wi-Fi na tym laptopie, to dobrze trafiłeś. W tym artykule pokażę, jak włączyć Wi-Fi na laptopie HP, sprawdzić, czy jest karta sieci bezprzewodowej i, jeśli to konieczne, znaleźć i pobrać sterownik Wi-Fi z witryny internetowej HP. Pisanie takich instrukcji jest bardzo trudne, a dokładniej, trudno jest udzielać konkretnych instrukcji. Z tego powodu Hewlett-Packard ma wiele modeli laptopów (duży asortyment: 15, 17, 250, 255, Elite, Envy, OMEN i HP Pavilion). Istnieje wiele starszych laptopów, w których sterowanie Wi-Fi znacznie różni się od nowszych modeli.

Ponadto te laptopy mają zainstalowane różne wersje systemu Windows. Ktoś ma Windows 10 lub Windows 7, a ktoś na ogół ma Windows XP. Również z moich obserwacji mogę wywnioskować, że na laptopach HP Wi-Fi często nie daje się włączyć, ani skonfigurować ze względu na to, że w modelu laptopa, na którym producent zaleca instalację systemu Windows 10 (a sterowników jest tylko kilkadziesiąt witryna) wiele osób instaluje system Windows 7 lub Windows 8. Nie polecałbym tego robić. I to nie tylko z powodu możliwych problemów z siecią bezprzewodową, ale także dlatego, że programowo ograniczasz możliwości swojego laptopa.

Aby wszystko było łatwiejsze do zrozumienia, wyróżnię trzy główne przypadki (koniecznie określ, który masz):

Gdy moduł Wi-Fi jest skonfigurowany i wszystko działa. Wystarczy podłączyć laptopa do sieci Wi-Fi. W takim przypadku ikona w zasobniku będzie wyglądać następująco:

Włącz Wi-Fi na swoim laptopie HP

Pierwszą rzeczą, jaką robię, jest zawsze przejście do menedżera urządzeń, do zakładki „Karty sieciowe”. Możesz otworzyć Menedżera urządzeń na różne sposoby. Jeden z nich: otwórz okno „Uruchom”, naciskając skrót klawiaturowy Win + R i wykonaj polecenie mmc devmgmt.msc.

Jeśli wśród kart jest karta, której nazwa to „Bezprzewodowy”, „Wi-Fi”, „802.11”, „Dwuzakresowy”, „AC” – to sterownik jest zainstalowany i połączenie bezprzewodowe jest najprawdopodobniej proste wyłączone. Jeśli nie ma takiej karty, musisz zainstalować sterownik (druga część tego artykułu). Zwróć uwagę na ikonę obok adaptera. Jeśli obok niego znajduje się strzałka, kliknij prawym przyciskiem myszy adapter i wybierz „Włącz urządzenie”. Jeśli obok niego znajduje się żółty wykrzyknik, ponownie instalujemy Wi-Fi.

Być może po tym Wi-Fi w twoim HP będzie działać natychmiast. Zwróć uwagę na ikonę w zasobniku.

Sprawdzamy również okno „Połączenia sieciowe”. Możesz go otworzyć poleceniem ncpa.cpl (w oknie „Uruchom”, które można wywołać poleceniem Win + R). Powinna istnieć karta „Bezprzewodowa” (w systemie Windows 10) lub „Połączenie sieci bezprzewodowej” (Windows 7). Zwróć uwagę na stan tego adaptera. Jeśli jest wyłączona, spróbuj ją włączyć.

Jeśli Twój laptop HP działa w systemie Windows 7, możesz spróbować włączyć łączność bezprzewodową za pośrednictwem Centrum mobilności. Naciśnij skrót klawiaturowy Win + X. Może występować stan „Sieć bezprzewodowa wyłączona”. Spróbuj go włączyć.

HP Connection Manager

Rozumiem, że to narzędzie jest odpowiednie tylko dla systemu Windows 7. Jeśli masz zainstalowanych siedem programów, sprawdź, czy program HP Connection Manager jest już zainstalowany na Twoim laptopie (możesz wyszukiwać w menu Start). Uruchom go i włącz tam Wi-Fi (bezprzewodową sieć LAN).

Jak włączyć Wi-Fi na moim laptopie HP lub pobrać i zainstalować sterownik?

Jeśli na laptopie nie ma narzędzia HP Connection Manager, zainstaluj je. Możesz go pobrać z witryny internetowej HP (zobacz poniżej instrukcje dotyczące wyszukiwania sterownika) lub z witryn innych firm.

Oddzielny przełącznik lub skrót klawiaturowy (Fn + F12)

Przyjrzyj się bliżej obudowie swojego laptopa HP. Może mieć specjalny przycisk lub przełącznik, za pomocą którego można włączać i wyłączać moduł bezprzewodowy. Zwykle te przełączniki znajdują się w starszych modelach laptopów i wyglądają mniej więcej tak:

Jak włączyć Wi-Fi na moim laptopie HP lub pobrać i zainstalować sterownik?

Możesz także użyć skrótu klawiaturowego, aby włączyć Wi-Fi na laptopach HP. Na tych laptopach są to klawisze Fn + F12 (w większości przypadków). F12 jest zwykle oznaczony ikoną anteny bezprzewodowej. Również w niektórych modelach jest to oddzielny klawisz, w pobliżu klawisza F12 (patrz zdjęcie poniżej). A na nowych laptopach HP, na których producent zaleca instalację systemu Windows 10, na klawiszu F12 widać ikonę samolotu. W systemie Windows 10 można go używać do włączania i wyłączania trybu samolotowego.

Jak włączyć Wi-Fi na moim laptopie HP lub pobrać i zainstalować sterownik?

Spróbuj nacisnąć jednocześnie klawisze Fn i F12 i sprawdź, czy stan połączenia (ikona) na pasku zadań systemu Windows uległ zmianie.

 

 

  • Laptop HP 15-db0447 ur. Wcześniej był RTL8821AE z jednym gniazdem antenowym. był bardzo mały sygnał, sieć ciągle leciała. 😐

  • >