Co to jest dobra prędkość internetu?

Dobra prędkość pobierania to co najmniej 25 Mbps, a dobra prędkość wysyłania to co najmniej 3 Mbps. Niektórzy ludzie mogą sobie poradzić z mniejszą ilością Mb/s, a inni potrzebują więcej – ale to jest dobra prędkość Internetu dla większości ludzi.

Prędkości internetowe są zazwyczaj podane w kategoriach prędkości pobierania – na przykład, plan z naszych zalecanych 25 Mb/s prędkości pobierania i 3 Mb/s prędkości wysyłania będzie po prostu nazywany 25 Mb/s prędkości Internetu. Będziemy śledzić ten trend, ale ważne jest, aby zwrócić uwagę na prędkości wysyłania Internetu, jak również.

Z 25 Mbps, można strumieniowo Netflix lub Youtube, uczestniczyć w spotkaniach Zoom, i grać w większość gier online na jednym lub dwóch urządzeniach.

Jeśli to nie wydaje się być dobre dopasowanie dla Ciebie, użyj narzędzia powyżej, aby uzyskać spersonalizowaną rekomendację lub obliczyć prędkość Internetu, którego potrzebujesz, wykonując poniższe kroki.

Na początek, oto zestawienie popularnych prędkości pobierania w Mb/s i ich przydatność.

Prędkość Internetu Działa dla

 • 0-5 Mb/s
  – Sprawdzanie poczty elektronicznej
  – Odtwarzanie muzyki na jednym urządzeniu
  – Wyszukiwanie w Google
 • 5-40 Mb/s
  – Przesyłanie strumienia wideo na jednym urządzeniu
  – Wykonywanie połączeń wideo za pomocą Skype lub FaceTime
  – Gry online dla jednego gracza
 • 40-100 Mb/s
  – transmisja strumieniowa wideo HD na kilku urządzeniach
  – Gry online dla wielu graczy
  – Pobieranie dużych plików
 • 100-500 Mb/s
  – Strumieniowanie wideo w rozdzielczości UHD na wielu ekranach
  – Szybkie pobieranie plików
  – Gry online dla wielu graczy
 • 500-1,000+ Mbps
  – Robienie wielu rzeczy jednocześnie na wielu urządzeniach

Co to jest szybki internet?

Szybki internet to połączenie o prędkości co najmniej 100 Mb/s.

Federalna Komisja Łączności (FCC) definiuje szerokopasmowy lub szybki internet jako 25 Mb/s dla pobierania i 3 Mb/s dla wysyłania. Jest to dobra prędkość dla większości ludzi, ale niekoniecznie nazwalibyśmy ją szybką według dzisiejszych standardów, ponieważ wielu dostawców oferuje prędkości 100 Mb/s w planach podstawowych.

100 Mbps prędkość Internetu będzie wystarczająca dla wielu użytkowników Internetu. To daje wystarczająco dużo Mbps, aby pozostać online na aż pięciu urządzeniach bez ograniczeń, takich jak zacinanie się sieci, buforowanie lub długi czas oczekiwania na pobranie plików.

Na najwyższym poziomie, mieszkaniowych prędkości internetowych może osiągnąć do gigabitu na sekundę (Gbps) prędkości pobierania, lub 1000 Mbps lub więcej. Kilku dostawców oferuje nawet 2 Gb/s w niektórych obszarach. Prędkość gigabitowa – jak wszystko powyżej 1.000 Mbps jest nazywany – jest dobry dla dużych rodzin, domów wielorodzinnych i firm. Dla większości ludzi dodatkowa prędkość (i koszt) może okazać się zbyteczna. Nie można jednak zaprzeczyć, że jest to szybkie rozwiązanie.

Czy powinieneś zmienić plan taryfowy, jeśli masz wolne prędkości?

Jeśli wiesz, że prędkość Internetu jest wolniejszy niż zalecane na podstawie korzystania z Internetu, jak można pogodzić te dwa? Zmiana na szybszy plan jest dobrą opcją. Ale to nie zawsze jest możliwe, jeśli masz już najszybszy internet dostępny w Twojej okolicy lub nie może sobie pozwolić na droższy plan z obecnym dostawcą.

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to upewnić się, że Twoje doświadczone prędkości wysyłania i pobierania są zbliżone do tego, co reklamuje Twój dostawca Internetu. Jeśli nie są, wziąć rekordy i używać tego jako karty przetargowej, aby albo dostać bezpłatny upgrade prędkości lub zniżki z usługi.

Ponadto, należy rozejrzeć się. Nie może być wiele konkurencji w Twojej okolicy, ale większość ludzi w USA ma dostęp do co najmniej dwóch opcji internetowych. A dostawcy usług internetowych aktywnie pracują nad budową lepszej infrastruktury internetowej, więc szybszy plan może istnieć teraz, że nie było wcześniej.