Router na karte sim – najlepsze modele

Na początek warto przyjrzeć się, czym router Wi-Fi różni się od zwykłego routera. Jak wspomniano powyżej, przede wszystkim jest kompaktowy. Są one znacznie mniejsze i lżejsze niż zwykłe routery, co ułatwia ich transport, zwłaszcza jeśli użytkownik jest przyzwyczajony do lekkich podróży. Dodatkową zaletą jest to, że nie trzeba podłączać go do sieci za pomocą portu Ethernet. Zamiast tego wystarczy włożyć do routera kartę SIM z ustawieniami mobilnego Internetu. Następnie można łatwo połączyć się z utworzoną siecią Wi-Fi za pomocą tabletów, smartfonów lub laptopów, korzystając ze wszystkich zalet bezprzewodowego Internetu.

HUAWEI B310

Router na karte sim - najlepsze modele

Potrzebujesz niedrogiego routera Wi-Fi z obsługą SIM, który zapewnia wysoką jakość połączeń, a jednocześnie jest mały i lekki? Przyjrzyj się więc temu modelowi. Urządzenie bezproblemowo współpracuje z formatem łączności 4G, który oferuje duże prędkości. Maksymalna przepustowość portu wynosi 1000 Mb/s, co zaskoczy nawet najbardziej wymagających klientów. Jednocześnie wymiary urządzenia są dość małe – zaledwie 181x126x70 mm przy wadze 226 g. Router Wi-Fi może więc towarzyszyć użytkownikowi w każdej podróży, bez problemu mieszcząc się w walizce lub torbie.

Dostępne są również dwa złącza SMA, które umożliwiają podłączenie zewnętrznych anten – znacznie zwiększa to siłę sygnału, zwiększając obszar pokrycia. Jest to szczególnie istotne dla użytkowników, którzy muszą zapewnić stabilne połączenie z Internetem dużej grupie użytkowników. Nic dziwnego, że router zbiera świetne opinie od użytkowników.

Router na karte sim - najlepsze modele

en model spodoba się użytkownikom poszukującym routera Wi-Fi z obsługą karty SIM i elastycznymi ustawieniami. Ma on stosunkowo dużą moc 20 dBM. Jeśli jednak to nie wystarczy, zawsze można podłączyć dwie dodatkowe anteny – służą do tego specjalne porty. Pozwoli to znacznie zwiększyć zasięg bezprzewodowego Internetu. W przypadku połączenia bezprzewodowego maksymalna prędkość wynosi 300 Mbit/s, co jest wartością wystarczającą dla większości użytkowników tego routera Wi-Fi.

Funkcjonalność jest ogromna. Zapora sieciowa zapewniająca bezpieczeństwo, routing statyczny, strefa zdemilitaryzowana, obsługa DNS i wiele innych funkcji. W rękach doświadczonego użytkownika stanie się on centrum doskonale skonfigurowanej sieci.

ZTE MF283

Router na karte sim - najlepsze modele

Jeśli potrzebujesz routera Wi-Fi 4g, to urządzenie może być dobrym wyborem. Ma ona wiele ważnych zalet. Jednym z nich jest dostępność różnych złączy, które umożliwiają podłączenie nie tylko dodatkowych anten, znacznie zwiększających moc routera, ale także telefonów analogowych. Doskonałe bezpieczeństwo zapewniają protokoły zabezpieczeń WPA2, WEP i WPA.

Cztery porty LAN obsługują połączenia o szybkości do 100 Mbit/s – niewiele, ale wystarczająco dużo jak na potrzeby biura. Przyjazny i prosty interfejs sieciowy ułatwia konfigurację i obsługę. Oczywiście jest dostępna zapora sieciowa, która znacznie zmniejsza ryzyko zainfekowania komputera złośliwym oprogramowaniem.

HUAWEI E5573C

Router na karte sim - najlepsze modele

W rankingu najlepszych routerów Wi-Fi z kartą SIM nie sposób nie uwzględnić tego modelu. Jedną z jego głównych zalet jest bateria o pojemności 1500 mAh. Dzięki temu router może działać całkowicie autonomicznie, na przykład w przypadku awarii zasilania lub konieczności połączenia się z Internetem w nieznanym miejscu – w parku lub na najbliższej ławce.

Mimo to model ten jest dość kompaktowy – jego wymiary to 97x13x58, co pozwala na noszenie go nie tylko w torbie, ale także w kieszeni kurtki. Niewielkie wymiary urządzenia (97x13x58) pozwalają na przenoszenie go w torbie lub w kieszeni kurtki.

MikroTik wAP LTE

Router na karte sim - najlepsze modele

W naszym przeglądzie najlepszych routerów Wi-Fi 4G ten model zdecydowanie powinien zostać wymieniony. Tak, jest drogi, ale uzasadnia to jego wysoka funkcjonalność. Urządzenie ma 16 MB pamięci flash i 64 pamięci RAM. W połączeniu z wysokiej jakości systemem operacyjnym RouterOS można go łatwo skonfigurować tak, aby spełniał wszelkie wymagania. Router ten jest więc równie dobrym wyborem do domu lub biura, jak i do kawiarni czy innego miejsca publicznego.

Zasilanie nie jest dostarczane przez kabel zasilający, jak w przypadku większości konkurencyjnych urządzeń, ale przez sieć Ethernet, dzięki czemu router jest łatwy i bezpieczny w użyciu. Wysokiej jakości ochrona przed wilgocią umożliwia instalację routera Wi-Fi nie tylko w pomieszczeniach, ale także na zewnątrz. Oczywiście jest też wbudowana zapora sieciowa, która znacznie zmniejsza ryzyko przedostania się złośliwego oprogramowania na komputer.

Router na karte sim - najlepsze modele

Szukasz routera Wi-Fi 4G, który oferuje naprawdę dużą szybkość? W takim razie ten model na pewno Ci się spodoba. Działa on doskonale nie tylko w paśmie 2,4 GHz, ale także w paśmie 5 GHz, umożliwiając uzyskanie najwyższej prędkości Internetu do 1300 Mb/s. Dodatkową zaletą routera TP-LINK jest duża moc nadajnika wynosząca 23 dBM. Dzięki temu można pokryć szybkim Internetem bardzo duży obszar – wystarczający dla kawiarni lub przestronnego domku letniskowego. W razie potrzeby do portów można podłączyć dwie anteny zewnętrzne, aby jeszcze bardziej zwiększyć moc.

Wśród wielu cech jest także DMZ, czyli strefa zdemilitaryzowana. Do podłączenia komputerów stacjonarnych lub innych urządzeń biurowych do routera służą 4 porty LAN.

HUAWEI E5577

Router na karte sim - najlepsze modele

Bardzo udany router 4G, który może pracować w trybie autonomicznym. Wyposażony jest w akumulator o dużej pojemności 1500 mAh, który umożliwia stabilną pracę nawet przez 6 godzin – to bardzo dobry wskaźnik jak na dzisiejsze standardy. Mimo wbudowanego akumulatora wymiary routera nie są zbyt duże – zaledwie 97x17x58 mm, co ułatwia jego transport. Pojemność pamięci RAM oraz pamięci flash wynosi 128 MB. Dzięki temu ten model routera Wi-Fi można łatwo dostosować do potrzeb konkretnego użytkownika.

Obsługuje różne standardy łączności bezprzewodowej – nie tylko 2,4 GHz, ale także 5 GHz, co pozwala cieszyć się dostępem do Internetu z większą mocą. Są dwa złącza do podłączenia anten zewnętrznych – na wypadek, gdyby standardowe zasilanie okazało się niewystarczające.

ZYXEL LTE3301-M209

Router na karte sim - najlepsze modele

Ten model spodoba się użytkownikom, którzy muszą wybrać router Wi-Fi z obsługą SIM, który obejmuje znaczny obszar. Posiada dwie wbudowane anteny o mocy 3 dBi każda, co jest bardzo korzystne. Ma cztery porty LAN – po podłączeniu szybkość do 100 Mb/s. Przy połączeniu bezprzewodowym osiąga prędkość do 300 Mbit/s. Zapora sieciowa w połączeniu z DMZ zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa sieci.

Tenda 4G185

Router na karte sim - najlepsze modele

Przed Tobą znajduje się zaskakująco lekki, niedrogi router Wi-Fi z kartą SIM. Waży 85 gramów i ma wymiary 98x60x14 mm! W razie potrzeby może zmieścić się w małej damskiej torebce, a nawet w kieszeni. Jednocześnie router może pracować autonomicznie przez sześć godzin dzięki wbudowanemu akumulatorowi o pojemności 2100 mAh. W urządzeniu znajduje się gniazdo na kartę pamięci o pojemności do 32 gigabajtów.

Router na karte sim - najlepsze modele

Dość drogi, ale bardzo przyjazny dla użytkownika i elastyczny router. Maksymalna prędkość w przypadku połączenia bezprzewodowego wynosi 150 Mbit/s, a w przypadku połączenia przewodowego – 100. Cztery porty LAN umożliwiają stworzenie sieci lokalnej lub zapewnienie dostępu do urządzeń biurowych wszystkim użytkownikom. Dwie zewnętrzne anteny pozwalają znacznie zwiększyć moc urządzenia, obejmując zasięgiem większy obszar.

Nasz artykuł dobiegł końca. Zamieściliśmy w nim listę najlepszych routerów Wi-Fi z kartą SIM wraz z krótkim opisem każdego modelu. Miejmy nadzieję, że ułatwi to znalezienie odpowiedniego urządzenia, które będzie służyło przez lata i nie zawiedzie.

  • >