Jak zrobić zrzut ekranu windows 11

Zrzuty ekranu to łatwy i niezawodny sposób na udostępnienie ekranu znajomym, rodzinie lub współpracownikom.

Zrzut ekranu może uwiecznić niezapomniane chwile w grach, pomóc w udostępnieniu znajomym zabawnego obrazka lub wysłać ważny dokument do szefa.

Istnieje kilka sposobów wykonywania zrzutów ekranu w systemie Windows 11 (i nie różnią się one zbytnio od wykonywania zrzutów ekranu w systemie Windows 10), a jeden z nich na pewno spełni Twoje oczekiwania.

Wykonaj poniższe kroki, aby poznać najlepsze metody robienia zrzutów ekranu.

Zrób zrzut całego ekranu

Najprostszym sposobem na wykonanie zrzutu całego ekranu jest naciśnięcie klawisza Print Screen. Jednak ta metoda nie daje informacji zwrotnej o wykonaniu zrzutu ekranu i nie zapisuje go. Zamiast tego jest on zapisywany w schowku.

Naciśnij klawisz Print Screen na klawiaturze.

Jak zrobić zrzut ekranu windows 11

Kliknij przycisk Start znajdujący się na środku paska zadań.

Jak zrobić zrzut ekranu windows 11

Wyszukaj Paint.

Jak zrobić zrzut ekranu windows 11

Kliknij na Paint

Jak zrobić zrzut ekranu windows 11

Aby wkleić obraz, naciśnij klawisze Ctrl + V w programie Paint. Obraz można również wkleić w innych programach do edycji obrazów lub w innych aplikacjach, takich jak Discord czy Whatsapp.

Zrób zrzut całego ekranu i zapisz go

Aby automatycznie zapisać wykonane zrzuty ekranu w folderze, użyj kombinacji klawiszy Windows + Print Screen. Ekran zacznie migać, wskazując, że zrzut ekranu został wykonany. Zapisane zrzuty ekranu można znaleźć, wykonując poniższe czynności.

  1. Naciśnij klawisze Windows + Print Screen, aby zapisać zrzut ekranu
    Jak zrobić zrzut ekranu windows 11
  2. Kliknij przycisk Folder na środku paska zadań.
  3. Kliknij opcję Zdjęcia w menu po lewej stronie.
  4. Kliknij dwukrotnie folder Screenshots (Zrzuty ekranu).

Rób zrzuty części ekranu

Czasami chcesz udostępnić tylko niewielki fragment ekranu, a nie cały. Na szczęście system Windows 11 ma doskonałe narzędzie do tego zadania.

Zamiast robić zwykły zrzut ekranu, a następnie go edytować, możesz nacisnąć klawisze Windows + Shift + S, aby aktywować narzędzie wycinania w systemie Windows 11. Umożliwia ono wykonywanie zrzutów ekranu z określonych obszarów ekranu.

Jak zrobić zrzut ekranu windows 11

Narzędzie oferuje cztery tryby wykonywania zrzutów ekranu: Prostokątny, Dowolny kształt, Okno i Pełnoekranowy. Po wykonaniu zrzutu ekranu zostanie on zapisany w schowku, dzięki czemu można go wkleić w dowolnym miejscu.

Po wykonaniu zrzutu ekranu można kliknąć okno podglądu w prawym dolnym rogu, co spowoduje otwarcie narzędzia do edycji zrzutu ekranu.

Jak zrobić zrzut ekranu windows 11

 

  • >