Jaka prędkość internetu do 4k

Jakiej prędkości Internetu potrzebuję, aby oglądać online filmy i programy telewizyjne w serwisie YouTube? To pytanie zadaje sobie większość użytkowników, którzy przeszukują internet, aby upewnić się, że ich internet umożliwia oglądanie filmów 4k online. Szybkość Internetu można sprawdzić tutaj.

Jednak nie wszystkie serwisy streamingowe są takie same i nawet przy dobrej szybkości internetu można zaobserwować zamrożenia, opóźnienia i lagi.

Każda usługa transmisji strumieniowej jest oparta na innej technologii i wymaga innej szybkości Internetu. W każdej usłudze transmisji strumieniowej dostępne są różne rozdzielczości, ale to również zależy od szybkości Internetu.

Jakiej prędkości internetu potrzebuję, aby oglądać filmy 4K w serwisie YouTube?

  • Przesyłanie strumieniowe wideo o standardowej rozdzielczości (SD) lub 480p wymaga połączenia internetowego o przepustowości co najmniej 3 Mb/s. 3 Mb/s to minimalna zalecana prędkość transmisji strumieniowej w jakości SD. Jeśli połączenie internetowe jest niższe niż to, podczas transmisji strumienia SD wystąpią opóźnienia i buforowanie.
  • Do przesyłania strumieniowego wideo w jakości HD (720p lub FHD 1080p) zalecane jest połączenie internetowe o przepustowości co najmniej 5 Mb/s.
  • Transmisja strumieniowa wideo w jakości HDR lub 4K wymaga aktywnego połączenia internetowego o przepustowości co najmniej 25 Mb/s, aby transmisja odbywała się bez buforowania. 25 Mb/s to zalecana prędkość do bezproblemowego przesyłania strumieniowego wideo 4K.

Innym czynnikiem, który jest również ważny w przypadku transmisji strumieniowej, jest liczba urządzeń korzystających z funkcji oglądania wideo i korzystania z Internetu w tym samym czasie. Gdy do routera jest podłączonych zbyt wiele urządzeń i wszyscy aktywnie korzystają z Internetu, mogą wystąpić problemy z oglądaniem filmów, jeśli połączenie internetowe nie jest wystarczająco szybkie.

Każda usługa transmisji strumieniowej ma swoje własne zalecane prędkości, ale podane powyżej prędkości są średnie i prawie każda usługa transmisji strumieniowej działa prawidłowo przy tych prędkościach.

Jeśli masz połączenie z Internetem o przepustowości 3-10 Mb/s, możesz bez problemu oglądać filmy z serwisu YouTube, filmy i programy telewizyjne w dowolnym kinie internetowym, które będzie działać bez problemu przy tych prędkościach Internetu.

  • >