Tp-Link Tl-Wr841n Router konfiguracja Wifi

Bezprzewodowy router TL-WR841N (300 Mb/s) tworzy silne połączenia Wi-Fi dla urządzeń w twoim domu. Funkcja kontroli przepustowości pozwala na przydzielenie każdemu podłączonemu urządzeniu odpowiedniej prędkości, aby zapewnić odpowiednią jakość strumieniowego przesyłania multimediów i gier.

Router TL-WR841N wyposażony jest w dwie anteny, które poprawiają transmisję i odbiór sygnałów bezprzewodowych. Bezpłatna aplikacja Tether umożliwia regulację ustawień sieciowych oraz zarządzanie siecią domową z poziomu telefonu (Android, iOS). Urządzenie TL-WR841N współpracuje z dostawcą usług internetowych, takim jak Virgin Support. Router Wi-Fi TP-Link można podłączyć do modemu / routera za pomocą kabla Ethernet przez port WAN.

Tp-Link Tl-Wr841n Router konfiguracja Wifi

Opakowanie zawiera

 • Bezprzewodowy router przewodowy N o prędkości 300 Mb/s (TL-WR841N)
 • Zasilacz sieciowy
 • Płyta CD z zasobami
 • Kabel Ethernet
 • Skrócona instrukcja instalacji

Cechy routera Tp-Link Tl-Wr841n Wifi

 • Szybkość sieci bezprzewodowej N – prędkość Wi-Fi 300 Mb/s zaspokaja codzienne potrzeby związane z Internetem. Niezawodny, daleki zasięg sieci Wi-Fi 2,4 GHz dzięki dwóm wysokiej jakości antenom 5dBi.
 • Technologia MIMO – technologia 2 x 2 MIMO pozwala routerowi na jednoczesną obsługę kilku urządzeń, co zwiększa wydajność transmisji strumieniowych i gier.
 • Łatwe zarządzanie przepustowością – kontrola przepustowości przydziela niezbędną prędkość każdemu podłączonemu urządzeniu, aby zapewnić jakość strumieniowej transmisji multimedialnej
 • Szybkie szyfrowanie – szyfrowanie zabezpieczeń sieci bezprzewodowej WPA za pomocą jednego przycisku WPS. Zgodność z IPv6 – nowszą wersją protokołu internetowego
 • Kontrola rodzicielska i sieć dla gości – zarządzanie tym, kiedy i w jaki sposób podłączone urządzenia mogą uzyskać dostęp do Internetu, a także zapewnienie bezpieczeństwa sieci głównej przez utworzenie osobnej sieci dla gości

Jak skonfigurować router TP Link Tl-Wr841N?

Zaawansowane przygotowania

 • Należy wyłączyć router TP-Link, modem Comcast oraz komputer.
 • Teraz należy podłączyć modem Comcast do portu WAN routera TP-Link za pomocą kabla Ethernet kat. 5.
 • Następnie należy podłączyć komputer do portu LAN routera TP-Link za pomocą kabla Ethernet.
  Włącz router TP-Link, modem Comcast oraz komputer.

Konfiguracja routera TP-Link

Krok 1: Zaloguj się do narzędzia konfiguracyjnego routera TP-Link wpisując „https://tplinkwifi.net” w pasku adresu. Nastąpi przekierowanie na stronę logowania, gdzie należy wprowadzić dane uwierzytelniające. Po wprowadzeniu nazwy użytkownika i hasła zostaniesz przekierowany na stronę narzędzia internetowego TP-Link.

Krok 2: Po wejściu do kreatora routera TP-Link, należy skonfigurować typ połączenia WAN. Aby to zrobić, należy wybrać z menu pozycję Sieć> WAN. Przejdź do prawej strony i wybierz Dynamic IP jako typ połączenia WAN. Po tym, kliknij przycisk Zapisz.

Krok 3: Poczekaj kilka minut, a następnie sprawdź komponent WAN na stronie Status routera TP-Link.

Jeśli wyświetlany jest prawidłowy adres IP, należy rozumieć, że połączenie między routerem TP-Link a modemem zostało nawiązane. Jeśli nie jest wyświetlany żaden adres IP, przejdź do następnego kroku.

Krok 4: Naciśnij Sieć> Klonowanie MAC> Sklonowany adres MAC. Następnie zapisz ustawienia, klikając przycisk Zapisz.

Krok 5: Jeśli adres IP nie jest jeszcze wyświetlany, uruchom ponownie modem Comcast i router TP-Link. Po ponownym uruchomieniu obu urządzeń, mam nadzieję, że uzyskasz adres IP sieci WAN i dostęp do Internetu.

Sprawdź następujące punkty dotyczące instalacji routera TP-Link z modemem

 1. Po pierwsze, należy podłączyć router TP-Link do modemu za pomocą kabla ethernetowego. Jeden koniec kabla ethernetowego należy włożyć do żółtego portu switcha routera TP-Link, a drugi do portu ethernetowego komputera.
 2. Następnie należy podłączyć zasilacz do gniazdka ściennego. Podłącz również gniazdo zasilania prądem stałym do routera TP-Link. Teraz włącz router, naciskając przycisk zasilania.
 3. Teraz otwórz dowolną przeglądarkę internetową, w pasku adresu wpisz „192.168.0.1” i naciśnij klawisz Enter.
 4. Zostaniesz przekierowany do okna, w którym należy wprowadzić nazwę użytkownika i hasło w celu uwierzytelnienia. Musisz wprowadzić następujące informacje: nazwa użytkownika – admin hasło – admin
  Po wprowadzeniu danych uwierzytelniających kliknij przycisk Zaloguj.
 5. W kreatorze konfiguracji routera TP-Link przejdź do menu „Narzędzia systemowe”, a następnie naciśnij przycisk „Aktualizacja oprogramowania sprzętowego”.
 6. W kolejnym kroku należy kliknąć przycisk „Choose File” i wybrać obraz fabryczny dla routera TP-Link.
 7. Upewnij się, że numer modelu i wersja routera są zgodne, nie powinno być żadnych niezgodności!
 8. Następnie należy kliknąć na przycisk Upgrade i wybrać opcję Yes w celu potwierdzenia.
 9. Teraz router TP-Link uruchomi się ponownie, więc należy odczekać kilka minut.
 10. Po ponownym uruchomieniu należy ponownie otworzyć stronę internetową i zalogować się do kreatora konfiguracji routera TP-Link.
 11. Przejdź do strony zarządzania routerem TP-Link i kliknij na opcję Sieć. Następnie należy przejść do lewej strony i kliknąć na opcję WAN.
 12. Zmień typ połączenia WAN na PPPoE i przejdź do następnego kroku.
 13. Teraz należy wpisać nazwę użytkownika i hasło PPPoE, które zostały dostarczone przez dostawcę Internetu.
  Jeśli nie ma prawidłowego adresu IP, należy wykonać cykl zasilania routera TP-link. W tym celu należy wyłączyć router TP-Link, modem i komputer na 2 minuty. Po upływie 2 minut włącz wszystkie urządzenia i nawiąż między nimi nowe połączenie.
 14. Jeśli masz jakieś niejasności dotyczące procesu, który jest opisany powyżej, to wyślij wiadomość, na pewno Ci pomogę. W przeciwnym razie, jeśli potrzebujesz pomocy w zresetowaniu routera TP-LINK TL-WR841N, skontaktuj się z numerem pomocy technicznej dla routera TP-Link.
 • >