Jak wejść w ustawienia routera TP-Link

Przygotowaliśmy jeden poradnik, jak zalogować się do panelu sterowania TP-Link. Panel sterowania TP-Link jest bardzo łatwo dostępny. Zdecydowanie nie jest to bardziej skomplikowane niż na innych urządzeniach. Artykuł dotyczy wszystkich modeli routerów TP-Link (TL-WR841N, TL-WR741N, TL-WR940N itd.). Ponieważ wszystko jest tam dość podobne, dlatego kochamy TP-Link.

Routery są łatwe w konfiguracji, bez problemu można postępować zgodnie z instrukcją zamieszczoną na naszej stronie (jeśli nie możecie jej znaleźć, nie krępujcie się pisać w komentarzach). Nawet jeśli wszystko zostanie skonfigurowane przez kreatora, najprawdopodobniej będziesz musiał zmienić niektóre ustawienia podczas korzystania z routera. Na przykład: zmienić hasło w sieci Wi-Fi, przypomnieć zapomniane hasło w ustawieniach TP-Linka lub zaktualizować firmware. Niewygodne i kosztowne jest każdorazowe wzywanie technika. Możesz zrobić to sam w kilka minut, a jeśli coś się nie uda, służymy pomocą!

Jak wejść w ustawienia routera TP-Link

Wprowadź ustawienia TP-Link: 192.168.1.1 lub 192.168.0.1

Robimy to:

  • Podłącz się do routera Wi-Fi. Możesz połączyć się albo przez sieć Wi-Fi albo kabel sieciowy. Dostęp do ustawień TP-Link można uzyskać nawet z tabletu lub smartfona za pomocą aplikacji TP-Link Tether (ale można też skorzystać z przeglądarki urządzenia mobilnego). Proponuję jednak skorzystać z komputera (laptopa).
  • Otwórz dowolną przeglądarkę i wejdź na stronę 192.168.1.1, lub 192.168.0.1. To zależy od modelu routera. Adres umożliwiający dostęp do ustawień znajduje się na spodzie routera.
  • Zostaniesz poproszony o podanie nazwy użytkownika i hasła. Domyślnymi ustawieniami są admin i admin. Jeśli już je zmieniłeś, podaj swoje.
  • Znajdujesz się teraz w ustawieniach routera TP-Link.

Teraz przyjrzyjmy się temu bardziej szczegółowo i z obrazkami.

Połącz się z routerem przez Wi-Fi, lub kabel. Więcej o tym jak połączyć się z Wi-Fi przeczytasz tutaj. Jeśli Twój router jest nowy, świeżo po zakupie, sieć bezprzewodowa będzie miała standardową nazwę. Coś w stylu „TP-LINK_0919”.

Albo weź kabel sieciowy, który jest dołączony do routera i podłącz go do komputera, lub laptopa do karty sieciowej. A na routerze do żółtego gniazda LAN. Na przykład:

Jak wejść w ustawienia routera TP-Link

Podłączony, uruchom teraz dowolną przeglądarkę na swoim komputerze. Musimy wiedzieć, jakiego adresu IP użyć, aby uzyskać dostęp do ustawień naszego routera. Zazwyczaj w TP-Linku jest to 192.168.1.1, lub 192.168.0.1. Nie ma już zwyczaju podawania adresu IP, ale domeny. Zazwyczaj jest to tplinklogin.net (ten adres już nie działa, więcej o nim pisałem tutaj), lub tplinkwifi.net. W tym przypadku istnieje również dostęp do ustawień według adresu IP.

Wystarczy spojrzeć na naklejkę na spodzie samego urządzenia. Będzie miał adres IP oraz standardową nazwę użytkownika i hasło, co również się przyda.

Jak wejść w ustawienia routera TP-Link

Można podać nazwę hosta.

Wpisz adres routera do przeglądarki i kliknij na niego. Powinno pojawić się okno, w którym należy wpisać nazwę użytkownika i hasło. Tutaj sprawa jest prosta: domyślne hasło to admin, a nazwa użytkownika to również admin. Jeśli zmieniłeś te dane, wprowadź swoje. Jeśli je zapomniałeś, najprawdopodobniej będziesz musiał zresetować router, abyś mógł ponownie użyć domyślnych poświadczeń do zalogowania się do panelu sterowania. Otworzy się panel sterowania.

Jak wejść w ustawienia routera TP-Link

Jak wejść w ustawienia routera TP-Link

To wszystko, jesteśmy w ustawieniach routera.

>