tplinklogin.net – Logowanie do biura administracji

Aby zalogować się do panelu administracyjnego routera TP-Link należy użyć strony tplinklogin.net. Adres ten należy wpisać w pasku adresu przeglądarki internetowej. tp link login to stary adres umożliwiający dostęp do ustawień routera TP-Link.

Upewnij się, że komputer jest podłączony do sieci odpowiedniego routera. Ale są pewne zmiany w tym adresie internetowym, nowe routery Tplink nie używają już tplinklogin. Nowy adres internetowy używany do uzyskania dostępu do routera to tplinkwifi.net.

Tplink stracił kontrolę nad starą domeną i przekazał nową użytkownikom. Niektórzy użytkownicy nadal logują się do konfiguracji pod starą domeną. Ale te domeny używają unikalnego adresu IP i to jest korzystne dla właścicieli routerów.

tplinklogin.net - Logowanie do biura administracji

Domyślny adres IP to 192.168.1.1. Przejdźmy teraz przez kolejne kroki logowania do routera.

Jak połączyć się z routerem Tplink?

Wewnętrzny serwer WWW, zwany również stroną zarządzania routerem, nie wymaga dostępu do Internetu. Wymaga to jednak połączenia pomiędzy routerem a komputerem. Połączenie może być przewodowe lub bezprzewodowe. Wykonaj poniższe kroki, aby zalogować się przez router Tp Link.

Otwórz przeglądarkę internetową na urządzeniu podłączonym do routera Tplink, a następnie wprowadź adres IP lub domyślny adres strony internetowej. Domyślny adres IP to 192.168.1.1, lub domyślny adres internetowy to tplinklogin.net lub tplinkwifi net. Użyj któregokolwiek z nich, a zobaczysz login tplink.
Na stronie logowania do sieci wprowadź swoją nazwę użytkownika i hasło. Domyślne dane logowania są wydrukowane na etykiecie routera. Wprowadź go, a zostaniesz przekierowany na stronę administracyjną routera tp link.

Kliknij na przycisk logowania, a zobaczysz stronę administratora. W tym miejscu można zmienić różne ustawienia routera Tplink. Po zakończeniu konfiguracji zalecamy zmianę hasła. Aby zmienić hasło do routera, wykonaj czynności opisane w następnej sekcji.

Najważniejsze cechy routera Tplink

  • MU-MIMO to wyjście multi-user, funkcja ta pozwala urządzeniu na wymianę danych z maksymalnie czterema urządzeniami jednocześnie. Zamiast czekać na urządzenia, przesyła dane do czterech urządzeń jednocześnie.
    Routery dwupasmowe i trójpasmowe: Routery trójpasmowe są obecnie bardzo modne. Te trzypasmowe routery zapewniają maksymalną prędkość przy użyciu dwóch pasm 5 GHz i 2,4 GHz. Dual band jest również przydatny dla użytkowników, którzy chcą mieć szybki Internet w domu.
  • QoS (Quality of Service): Funkcja ta ustala priorytety dla urządzeń w oparciu o ich wykorzystanie, takie jak gry, aplikacje, port Ethernet LAN lub adres MAC.
    Porty Gigabit Ethernet: są to najszybsze porty, które przesyłają dane z jednego urządzenia do drugiego w sieci.

Jak zmienić hasło administratora na routerze Tplink?

tplinklogin.net - Logowanie do biura administracji

Po skonfigurowaniu 192.168.1.1, można zmienić hasło routera Tplink, wykonując następujące proste kroki.

Uruchom przeglądarkę internetową i wprowadź swój adres IP lub domyślny adres internetowy, aby otworzyć stronę logowania.
Wpisz swoją nazwę użytkownika i hasło. Domyślna nazwa użytkownika i hasło to 168.1.1 admin . Jeśli zmieniłeś swoje dane logowania, wprowadź zmienione dane.

  • Przejdź do zarządzania, następnie do kontroli dostępu, a następnie do hasła.
  • W polu wpisz stare hasło, a następnie wprowadź nowe hasło i potwierdź je.
  • Naciśnij przycisk Save (Zapisz), aby zapisać ustawienia.

Hasło zostało zmienione pomyślnie.

Przedłużacz WiFi Tplink

Po pierwsze, istnieją tylko routery do dostępu do Internetu. W miejscach, gdzie nie ma dostępu do Internetu lub gdy router nie może pokryć całego obszaru, należy zainstalować inny router o tej samej wartości.

Obecnie jednak istnieją extendery, które mogą być używane do rozszerzenia obecnego zasięgu routera. Tplink WiFi extendery są jednymi z najlepszych extenderów, które mogą obejmować cały dom lub biuro.

2 komentarze do wpisu „tplinklogin.net – Logowanie do biura administracji”

Możliwość komentowania jest wyłączona.