Jak sprawdzić hasło do wi fi Windows 10

Pięć sposobów na znalezienie haseł do sieci bezprzewodowych, z którymi kiedyś się łączyłeś.

Sprawdź domyślne hasło na routerze

Ta metoda będzie działać w przypadku routera osobistego lub dowolnego innego routera, do którego użytkownik ma fizyczny dostęp. Większość nowoczesnych routerów ma unikatową domyślną nazwę sieciową i hasło. Zazwyczaj są one drukowane na etykiecie z numerem seryjnym i innymi informacjami serwisowymi lub na specjalnej naklejce.

Jak sprawdzić hasło do wi fi Windows 10

Wystarczy podejść do routera i dokładnie obejrzeć jego tylną część. Jeśli nic tam nie ma, spróbuj zajrzeć do instrukcji obsługi lub wygooglować model routera. Prawdopodobnie znajdziesz to, czego szukasz.

Pobierz hasło z ustawień sieciowych systemu Windows

Jeśli jesteś (lub byłeś) podłączony do sieci za pośrednictwem systemu Windows 10, system uprzejmie poprosi Cię o podanie zapomnianego hasła. W zależności od wersji systemu Windows nazwy pozycji menu mogą być inne, ale ich znaczenie jest w przybliżeniu takie samo.

Przejdź do „Centrum sieci i udostępniania” i przejdź do listy sieci bezprzewodowych. Następnie otwórz właściwości wybranej sieci i zobacz hasło w polu „Klucz bezpieczeństwa sieci”, pamiętając o zaznaczeniu pola „Pokaż znaki wejściowe”.

Sprawdź hasło w „breloczku” w systemie OS X

Dokładnie tak samo jest z komputerem Mac. System OS X przechowuje hasło do każdej sieci, z którą użytkownik kiedykolwiek się połączył, i oczywiście może je zobaczyć.

Odbywa się to w Keychain, gdzie przechowywane są wszystkie hasła użytkownika. Uruchom go za pomocą Spotlight lub z folderu „Programy” i wybierz sekcję „System” na pasku bocznym po lewej stronie. Następnie znajdź na liście wybraną sieć i kliknij przycisk „i” w panelu poniżej. Zaznacz pole obok opcji „Pokaż hasło”. Po wprowadzeniu hasła administratora zostanie wyświetlone hasło do sieci Wi-Fi.

Znajdź hasło w interfejsie sieciowym routera

Jeśli masz dostęp do interfejsu sieciowego, możesz tam sprawdzić hasło routera. W tym celu należy wejść na stronę 192.168.0.1 (lub 192.168.1.1) w przeglądarce i wprowadzić nazwę użytkownika i hasło. Struktura menu jest inna dla każdego producenta, ale najważniejsze jest znalezienie sekcji Sieć bezprzewodowa, w której znajduje się pozycja Zabezpieczenia z opcjami ochrony. Zawiera on nasz klucz, czyli hasło do sieci bezprzewodowej.

Jak sprawdzić hasło do wi fi Windows 10

Menu wygląda następująco. Domyślne hasło jest ukryte, aby je wyświetlić, należy kliknąć przycisk Wyświetl hasło lub podobny.

Zresetuj hasło i ustaw nowe hasło

Jeśli nie możesz tak łatwo znaleźć hasła, musisz je zresetować. Ta metoda jest odpowiednia tylko wtedy, gdy potrzebne jest hasło z routera domowego, ale będzie działać na absolutnie każdym routerze, ponieważ wszystkie one mają fizyczny przycisk resetowania. Jedyną wadą jest to, że jeśli dostawca usług internetowych korzysta z określonych ustawień połączenia, konieczna będzie jego ponowna konfiguracja.

Jak sprawdzić hasło do wi fi Windows 10

Poszukaj małego otworu z napisem Reset obok niego. Jest to przycisk resetowania. Należy go nacisnąć spinaczem lub igłą i przytrzymać przez kilka sekund (jeśli to nie pomoże, należy nacisnąć przycisk reset i nie zwalniając go, wyłączyć router na 30 sekund, a następnie, nadal trzymając przycisk, włączyć go i zwolnić po 30 sekundach). Następnie router przywróci ustawienia domyślne i będzie można odzyskać hasło, korzystając z jednej z metod opisanych powyżej.

  • >