Konfiguracja routera D-Link

Router D-Link można skonfigurować w ciągu kilku minut. Po skonfigurowaniu routera i ustawieniu go połączenie Wi-Fi zostanie nawiązane i będzie można łączyć się z Internetem za pośrednictwem routera D-Link.

Przed przystąpieniem do dalszych czynności należy upewnić się, że kabel ethernetowy jest podłączony do modemu lub aktywnego gniazda danych do portu ethernetowego z tyłu routera.

Wykonaj poniższe kroki, aby skonfigurować router D-Link.

 1. Włącz zasilanie routera D-Link.
 2. Podłącz komputer do routera za pomocą kabla Ethernet lub sieci WiFi.
 3. Po podłączeniu komputera otwórz przeglądarkę internetową i wejdź na stronę http://192.168.0.1 lub http://192.168.1.1 (domyślny adres bramy może się różnić w zależności od modelu, tutaj znajduje się lista domyślnych adresów IP routera).
  Konfiguracja routera D-Link
 4. Zostanie wyświetlona strona logowania. Domyślną nazwą użytkownika jest admin, a pole hasła należy pozostawić puste. Kliknij przycisk Zaloguj.
 5. Teraz możesz skonfigurować i skonfigurować router za pomocą Kreatora konfiguracji połączenia internetowego.
 6. W sekcji Wireless Setup wpisz SSID (nazwę WiFi) i Key (hasło).
  Konfiguracja routera D-Link
 7. W obszarze Konfiguracja sieci WAN wybierz typ połączenia: DHCP/PPPoE/Static (możesz zapytać swojego dostawcę usług internetowych o połączenie internetowe i wymagane szczegóły).
 8. Po skonfigurowaniu połączenia internetowego możesz kliknąć przycisk Zapisz i połącz, a router połączy się z Internetem.
 9. Następnie przejdź do Ustawień sieci bezprzewodowej i skonfiguruj sieć Wi-Fi, podając jej identyfikator SSID i hasło.

1 komentarz do wpisu “Konfiguracja routera D-Link”

Możliwość komentowania jest wyłączona.